Eskişehir Ortodonti Uzmanı, Dr. Dt. Akın Pişiren

Invisalign

Konforlu, hızlı ve estetik bir telsiz ortodonti tedavisiyle güvenle gülümsemek için Invisalign, Dr. Dt. Akın Pişiren Ortodonti Kliniği’nde sizi bekliyor.

Invisalign

Ortodontik bozuklukların tedavisinde ​şeffaf plaklar​ kullanılabilir. ​Telsiz ortodonti tedavisi​ olarak da geçen Invisalign sisteminde düzgün sıralanmamış olan dişler, şeffaf plak ile tedavi edilir. Düzenli olarak değiştirilen bu plaklar sayesinde daha sağlıklı dişlere ve güzel bir gülüşe sahip olmak için tedavi uygulanır. Diğer tedavi yöntemlerinden farklı olarak ağızda metal braket veya tel yer almaz. Invisalign tedavisi her tür ortodontik bozukluk için uygun olmayabilir. Problemin teşhisi ve uygun tedavi yöntemlerinin belirlenmesi için ​Invisalign Eskişehir​ sertifikalı kliniği olan Dr. Dt. Akın Pişiren Ortodonti Kliniği ile iletişime geçebilirsiniz.

Eskişehir Şeffak Plak Ortodonti Tedavisi

Son dönemde yaygınlaşan güncel tedavi yöntemlerinden bir tanesi de şeffaf plaklar ile ortodontik tedavidir. Tedavi sürecinde öncelikle, hastanın ağzından ölçü alınır ve ağız içerisindeki yapılar dijitalize edilir. Ardından dişlerin aşama aşama düzeltileceği şeffaf plak serileri üretilir. Toplu olarak hekime ulaştırılan bu plaklar, hekim tarafından belirli bir sıra içerisinde hastaya uygulanır.

Şeffaf plak ortodonti tedavisi​ çerçevesinde plaklar, yemek yenen süre haricinde tüm gün yani günde en az 21 saat takılır. Plakların düzenli olarak takılmaları halinde, ortalama olarak bir plağın kullanım süresi 2 hafta olur. Ardından belirlenmiş olan yeni bir plağa geçilir. Diş hekimi, kontrollerde gereken işlemleri ağız içerisine uygulamanın ardından gerekli olduğunda birkaç şeffaf plağı hastayla paylaşır ve hastalar plakları düzenli olarak takarak tedavi sürecine devam eder.

Neden Şeffaf Plak Tedavisi ve Telsiz Ortodonti?

Şeffaf plak tedavisi Eskişehir​ ve çevresinde de son dönemde çok daha yaygın hale gelmiştir. Bu nedenle hastalar, diş teli ile şeffaf plak tedavisi arasındaki farkı merak eder. Bu iki materyal arasındaki en belirgin fark olarak estetik faktörler göze çarpar. Estetik amaçlarla kullanılan porselen braketler dışında diş telleri, şeffaf plaklara göre ağzın içinde daha belirgin bir görünüm oluşturur. Bunun yanı sıra diş teli kullanan hastaların, tedavileri sırasında sabit ataşmanların zarar görmemesi adına yeme-içme açısından bazı kurallara uyması gerekir. Oysa şeffaf plaklarla diş düzeltme tedavisi boyunca hastalar istediklerini yeme ve içme özgürlüğüne sahiptir.

Diş teli gibi diş düzeltme etkisi gösterdiği ancak saydam bir görünüme sahip olduğu için bu tedavi halk arasında “​şeffaf diş teli​” olarak da adlandırılır. Standart diş telleri, etkili bir ağız bakımı sağlayamayan hastalarda, dişin ön bölgesinde metal çıkıntılar barındırdığı için diş çürümelerine neden olabilir. Buna karşılık şeffaf plaklar ile gerçekleşen ortodontik tedavi süresince yemek yerken ve diş fırçalarken plaklar çıkarılır. Dolayısıyla ağız bakımı kolayca sağlanabilir.

Hastalar ​telsiz ortodonti​ ya da diş teli ile ortodontik tedavi tercih etmek konusunda özgürdür. Ancak Invisalign şeffaf plak sistemleriyle tedavi süreci daha hızlı, daha konforlu ve daha estetik gerçekleşebilir. Aynı zamanda tedavi öncesinde sonucu görüntülemek de mümkün olur. Bunun yanı sıra şeffaf plak tedavisi hem estetik hem de mucizevi bir teknik olarak görünüyor olsa da elbette her tedavide olduğu gibi hastanın uyumunu gerektirir. Bu tarz bir tedavi günde en az 21 saat boyunca plakları kullanmayı zorunlu kılar. Aksi durumda planlanan tedavi süreciyle alakalı sapmalar ve ideal olmayan diş hareketleri ortaya çıkabilir. Dr. Dt. Akın Pişiren Ortodonti Kliniği, şeffaf plaklar ile gerçekleşen ortodontik tedavilerde Invisalign markası ile çalışır ve hem modern hem de kaliteli cihazlar ve ekipmanlarla hizmet verir. Klinik hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız​.

Şeffaf Plaklarla Ortodontik Tedavi Fiyatları

Tedaviye adım atmaya hazırlanan hastalar tarafından “​Şeffaf plak tedavisi kaç TL​?” ve “​Invisalign her dişe uygulanır mı​?” gibi sorular da sıkça sorulur. Neredeyse hiç gözükmediği için şeffaf plak tedavisi fiyatları normal diş teline göre biraz daha pahalı olarak geçer. Bunun yanı sıra, teknik ve tedavi yöntemi günden güne yaygınlaşırken hastalar tarafından da talep edilir hale gelmektedir. Dolayısıyla bu hizmeti sunan firmalarda da son dönemde artış yaşanmaktadır. Bu durumun yakın gelecekte şeffaf diş plakları fiyatı konusunda da hastalar açısından olumlu yönde bir etki yaratacağı öngörülür.

Şeffaf plak fiyatları 2021​ yılı ücretleri için hastaların hekimle iletişime geçmeleri ve muayenenin ardından detaylı bilgi almaları çok daha sağlıklı olur. Çünkü bazı faktörler Invisalign fiyatları 2021​ yılı rakamları üzerinde etkili olur. Bu faktörler kısaca şu şekilde sıralanabilir:

 • Diş çapraşıklığının şiddeti
 • Yaklaşık tedavi süresi
 • Tedavi amacıyla kullanılan mekanikler

Invisalign Nedir?

Invisalign Eskişehir​ tedavisi öncesinde hastalar bu marka ve tedavi yöntemi hakkında çok daha detaylı bilgi almayı amaçlar. Temel olarak Invisalign bir şeffaf plak tedavisi olarak geçer. Invisalign aslında bu tedavi sürecinde kullanılan materyallerin markasıdır. Marka, şeffaf plaklar ile ortodontik tedavi yapılan dünyadaki ilk firma olma özelliğine sahiptir. Sistem, yenilikçi özelliği ile hastaların istedikleri gülümsemeyi ortaya çıkarabilmek üzere tasarlanır.

Hastaların dişlerini azar azar hareket ettirecek olan özel yapım bu sistemler, küçük hareketler gerçekleştirerek hastanın tedavi sonucundaki görünümüne kavuşmasına adım adım yardımcı olur. Invisalign markası bu tedavi tekniğinde en eskiye dayanan ve dünyada en fazla kabul gören sistem olarak geçer. ​Eskişehir Ortodonti Uzmanı Dr. Dt. Akın Pişiren Kliniği’nde de Invisalign sistemi kullanılır. Tedavi, yalnızca yeterlilik sertifikası almış olan ortodonti uzmanları tarafından uygulanabilir. Bu nedenle hastaların muayene sırasında hekimlerinin Invisalign hekimi olup olmadığını öğrenmelerinde yarar vardır. Ortodonti Uzmanı​ Dr. Dt. ​Akın Pişiren sertifikalı bir Invisalign doktorudur.

Invisalign Tedavisi

Invisalign tedavisi Eskişehir​’deki kliniğimizde yaygın olarak uygulanır.​ ​Tedavi için ilk olarak hastanın ağız içinden ölçüler alınır. Ardından 1-2 hafta içinde dijital olarak ekranda görüntüleme yapılır ve hastanın da fikri alınarak tedavi planlaması gerçekleştirilir. Elektronik ortamda tedavi sürecinin onaylanmasının ardından tedavi sırasında kaç adet plak gerekeceği, buna bağlı olarak tedavinin ne kadar süreceği ve Invisalign fiyat tablosu ortaya çıkar. Dolayısıyla tedavi süreci başlamadan hasta tedavisinin yol haritası hakkında detaylı fikir sahibi olur. ​Telsiz ortodonti​ tedavi sürecinde aşama aşama aşağıdaki adımlar uygulanır:

 • Konsültasyon:​ Hekim, ilk olarak X-ray, dijital tarama ve dental ölçüm de dahil olmak üzere hastanın dişlerinin fotoğraflarını alır. Alınan bu kayıtlar tedavi planı oluşturmak adına yalnızca hasta için kullanılır.
 • Alignerlar:​ Planlanan alignerlar hasta için özel olarak üretilir ve hekime teslim edilir. Her gün takılacak olan bu alignerlar hekimin planlamasına göre ortalama 1 ya da 2 haftada bir evde değiştirilebilir.
 • Sonuç:​ Genellikle sürecin takip edilmesi ve yeni alignerların alınması adına hekim 6 ya da 8 haftada bir ziyaret edilir. Ancak süreç planlaması hasta ve hekim ile birlikte yapılacağı için bu aralıklar kişiden kişiye göre değişkenlik gösterebilir. Planlanan süreç tamamlandıktan sonra retainerların, yeni gülüşün bozulmaması için mutlaka takılması gereklidir.

Invisalign tedavisi​ normal diş telleri ile geçirilen tedavi sürecinden daha konforlu ve daha rahat olarak bilinir. Aynı zamanda bu teknikte ağız hijyenini sağlamak da daha kolay olur. Hastaların tel tedavisinde uyması gereken kuralların benzerleri bu tedavi içerisinde yer almaz. Ancak yine de hastaların tedavi sürecinde bazı noktalara dikkat etmesinde yarar vardır. Dikkat edilmesi gerekenlere göz atmak için

i Tero İle Tedavi Sonucunu Önceden Görüntüleme

Tedavi sürecinin başlangıcında; gelişen teknolojiyle beraber artık geleneksel ölçü alma tekniklerini uygulamak yerine dijital tarama yapan iTero cihazı kullanılır. iTero cihazı ile kısa sürede ağız içi dijital olarak tanır ve ağız içinin 3 boyutlu görüntüsü ekrana aktarılır. iTero firmasının Invisalign markası ile ortaklığı sayesinde şeffaf plakların kargolanması ve hekime ulaştırılması süreci çok daha hızlı gerçekleşir.

iTero cihazına yüklenen özel bir program sayesinde ortodontik tedavi öncesinde dişlerin tedavinin sonunda nasıl görüneceği görülebilir. Bu görseller hekim tarafından hasta ile de paylaşılır. Bu sayede hastalar tedavi öncesinde, tedaviden sonra alacakları sonucu öğrenebilirler. Dijital diş hekimliği konusunda devrim niteliğinde olan bu özellik ile ortodontik tedaviye mesafeli yaklaşan başta erişkin bireyler olmak üzere çok sayıda kişinin tedaviye başlaması da kolaylaşır. iTero hakkında detaylı bilgi almak için ​tıklayınız​.

Invisalign Doktor Bul

Şeffaf plak Eskişehir​ aramasıyla çok sayıda hasta, ​telsiz diş düzeltme tedavisi​ için hekim arayışına girer. Invisalign markasına ait sistem, yalnızca Invisalign tarafından düzenlenen 2 tam günlük kursa katılmış olan sertifikalı ortodonti uzmanları tarafından gerçekleştirilebilir. Şeffaf plak ile üretim yapan firmalar arasında Invisalign markası dikkat çekici bir güvenilirliğe sahiptir. Hastalar, Invisalign markasının resmi internet sitesinden yer alan “Doktor Bul” bölümünden bu uygulamayı yapan uzmanlara ulaşabilirler. Eskişehir Ortodonti Uzmanı Dr. Dt. Akın Pişiren Ortodonti Kliniği de Invisalign uygulaması konusunda sertifikalı olan sayılı klinikten bir tanesidir. Dr. Dt. Akın Pişiren Ortodonti Kliniği ile iletişime geçmek için ​tıklayınız​.

Invisalign Fiyatları Ne Kadar?

Eskişehir’de Invisalign tedavisi​ görmek isteyen kişiler bu konuda detaylı bir fiyat araştırması içerisine de girerler. Ancak fiyatlar hastanın ağız yapısındaki bozukluk doğrultusunda belirlenir. Sistemde toplamda 4 adet paket seçeneği yer alır. Paketler şu şekildedir:

 • Express paket​: 7 plağa kadar tedavi imkanı sağlar.
 • Lite paket​: 14 plağa kadar tedavi imkanı sağlar.
 • Moderate paket​: 20 plağa kadar tedavi imkanı sağlar.
 • Comprehensive paket​: Sınırsız plak olacak şekilde tedavi imkanı sağlar.

Hastaların kendilerine özel olarak hazırlanan plakları günde 21 saat takması gerekir. Her bir plak ortalama 10 gün boyunca takılır. Fiyatlar konusunda plak sayısı da etkili olur. Pakette yer alan plak sayısı arttıkça fiyatlarda artış meydana gelir. Telsiz ortodonti tedavisi hakkında detaylı bilgi almak, fiyat ve ödeme seçeneklerini öğrenmek için Dr. Dt. Akın Pişiren Ortodonti Kliniğinden ​randevu​ alabilirsiniz.

Şeffaf Plaklar Nasıl Temizlenir?

Tedavi başlangıcında hekim tarafından hastalara bazı hijyen tavsiyelerinde bulunulur. Bu tedavi sisteminde normal diş tellerine kıyasla ağız ve materyal hijyenini sağlamak daha kolay olur. Aşağıdaki temizleme uygulamaları ve bakım önerileriyle şeffaf plakların hijyenini sağlamak ve tedavi sürecine olumlu katkıda bulunmak mümkündür:

 • Her sabah ağzı iyice çalkalamak ve plakları suyla yıkamak
 • Her sabah ve her akşam plakları diş macunu kullanmadan diş fırçasıyla fırçalamak
 • Gün içerisinde çıkarılan plakları, suyla yıkadıktan sonra tekrar takmak
 • Plakları takmadan önce dişleri fırçalamak
 • Plakları özel kutusunda muhafaza etmek, açıkta bırakmamak
 • Plak kutusunu belirli aralıklarla temizlemek
 • Besinler ve içecekler nedeniyle rengi değişen plakları temizleme kristalleriyle temizlemek
 • Plaklar takılıyken yemek yememek

Dr. Dt. Akın Pişiren sertifikalı bir Invisalign uygulayıcısıdır.

Sizi Arayalım

Ortodontik tedavinin başarılı ve kalıcı olması için nelere dikkat etmeniz gerektiğini biliyor musunuz?

24 Saat içerisinde klinik yetkilimiz tarafından randevu durumunu netleştirmek için size ulaşılacaktır.
Invisalign
Telsiz ortodonti tedavisi olarak da bilinen Invisalign sistemindeki görünmez şeffaf plaklarla düzgün sıralanmamış dişler tedavi edilirken bireyler, braketlerin görünme endişesini yaşamadan tedavilerine devam ederler. i Tero cihazı sayesinde tedaviye başlamadan sonucu görürler. Konforlu, hızlı ve estetik bir tedaviyle güvenle gülümsemek için Eskişehir’deki Invisalign sertifikalı Dr. Dt. Akın Pişiren Ortodonti Kliniği ile iletişime geçebilirsiniz.
Devamını Görüntüle

Tedavilerimiz

Kliniğimizde hizmet verdiğimiz diş teli ve şeffaf plaklarla gerçekleştirilen ortodontik tedaviler hakkında ayrıntılara buradan ulaşabilirsiniz.

Panoramik Radyografi
Panoramik Radyografi Ortodonti tedavisi öncesinde uygulanan panoramik röntgen ile diş, dişi çevreleyen kemik yapısı ve çene eklemi çok daha başarılı şekilde değerlendirilebilir. Devamını Görüntüle
Lateral Sefalometrik Radyografi
Lateral Sefalometrik Radyografi Çene ileriliği ya da çene geriliği olan hastalarda ortodonti tedavisi öncesinde sefalometrik radyografi ile değerlendirme yapılarak tedavi planlanır. Devamını Görüntüle
Ağız Bakımı (Diş ve Diş Eti Bakımı)
Ağız Bakımı (Diş ve Diş Eti Bakımı) Ortodonti tedavisinden önce, tedavi sırasında ve ortodontik tedaviden sonra ağız bakımını doğru şekilde yapmak, sağlıklı diş ve diş etleri için önemlidir. Devamını Görüntüle
Erken Dönem Tedavi
Erken Dönem Tedavi Çene ileriliği ve darlığı gibi pek çok sorun; ortodonti uzmanı tarafından erken teşhis edilmesi halinde çok daha basit ve ekonomik şekilde tedavi edilebilir. Devamını Görüntüle
Gömülü Dişlerin Sürdürülmesi
Gömülü Dişlerin Sürdürülmesi Ortodontik tedaviniz sırasında gerçekleştirilecek ufak bir operasyon ile tedavi öncesi tespit edilen gömülü dişiniz olması gereken yerine yerleştirilebilir. Devamını Görüntüle
Çene Darlığı Tedavisi
Çene Darlığı Tedavisi Müdahale edilen yaşa bağlı olarak, hareketli ya da sabit aygıtlarla, üst çeneniz 18 yaşına kadar ameliyatsız bir şekilde genişletilebilir. Devamını Görüntüle
Erişkinler İçin Ortodontik Tedavi
Erişkinler İçin Ortodontik Tedavi Gelişen teknoloji ile birlikte, sağlıklı diş ve diş eti yapısına sahip bireylerde, diş düzeltimi artık her yaşta mümkün. Devamını Görüntüle
Lingual Ortodonti (Görünmeyen Diş Teli)
Lingual Ortodonti (Görünmeyen Diş Teli) Dişinizin arka yüzeyine takılan braketler ile ortodontik tedaviniz belli olmayacak. Devamını Görüntüle
Kapaklı Braketler (Self-ligating Sistem)
Kapaklı Braketler (Self-ligating Sistem) Kapaklı braketler ile daha hızlı sonuç veren ortodontik tedavinizin keyfini çıkarın. Devamını Görüntüle
Şeffaf Plaklarla Ortodontik Tedavi (Telsiz Ortodontik Tedavi)
Şeffaf Plaklarla Ortodontik Tedavi (Telsiz Ortodontik Tedavi) Düzgün sıralanmamış dişler kişiye özel ve neredeyse görünmez şeffaf plakla tedavi edilir. Braketlerin görünme endişesi olmadan güvenle gülümsemeye devam edilir. Devamını Görüntüle
Randevu Al